عکاسی مادون قرمز با GFX 100 IR

عکاسی مادون قرمز با فوجی GFX 100 IR

فوجی فیلم از نسخه مادون قرمز دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی قطع متوسط GFX 100 برای عکسبرداری از «صحنه جرم و آثار هنری و فرهنگی» رونمایی کرد. از این دوربین که GFX 100 IR نام دارد می‌توان برای تشخیص اسناد جعلی، تحلیل رنگدانه‌های تابلوهای نقاشی و اسناد تاریخی استفاده کرد.

فوجی فیلم می‌گوید عکاسان با قراردادن فیلترهای مادون قرمز مختلف روبروی لنز دوربین GFX 100 IR می‌توانند در طول موج‌های مختلف نور عکسبرداری کرده و جزئیات پنهان صحنه یا نقاشی را ثبت کنند. این شرکت اضافه می‌کند که با استفاده از فیلتر مادون قرمز صحیح می‌توان مثل نسخه استاندارد این دوربین عکس‌های رنگی معمولی در طیف مرئی ثبت کرد.

عکاسی مادون قرمز با فوجی GFX 100 IR

فوجی فیلم قیمت GFX 100 IR را اعلام نکرده، اما در گزارش نوشته شده که به شکل بسیار محدود عرضه خواهد شد به طوری که کاربران عادی قادر به خریدن آن نیستند. علاوه بر این خریدار باید با قوانین و مقررات استفاده از این محصول موافقت کنند.

فوجی فیلم علاوه بر معرفی دوربین فوق، از بروزرسانی نرم افزاری دوربین GFX 100 رونمایی کرد. این نسخه قابلیت جدیدی به نام Pixel Shift Combiner را به دوربین اضافه می‌کند. این قابلیت برای کاربرانی توسعه داده که جزئیات تصاویر ۱۰۰ مگاپیسلی این دوربین را ناکافی می‌دانند، چرا که ۱۶ تصویر RAW را به یک تصویر بسیار باکیفیت با رزولوشن ۴۰۰ مگاپیکسل تبدیل می‌کند. فوجی فیلم می‌گوید این آپدیت برای کاربرانی که در زمینه آرشیو اسناد، نگهداری از اسناد تاریخی و هنری فعالیت می‌کنند اجازه می‌دهد تا تصاویر آثار یا اسناد ارزشمند را با رزولوشن ۴۰۰ مگاپیکسل آرشیو کنند. فوجی فیلم بروزرسانی عکسبرداری با رزولوشن ۴۰۰ مگاپیکسلی با دوربین GFX 100 IR را کاملا سازگار اعلام کرده است.

عکاسی مادون قرمز با فوجی GFX 100 IRعکاسی معمولی

عکاسی مادون قرمز با فوجی GFX 100 IRعکس مادون قرمز

مطالب پیشنهادی