معرفی لنز نیکون Z 50mm f/1.2 S

لنز نیکون 50 میلی‌متر

نیکون به تازگی دو لنز برای دوربین‌های بدون آینه فول‌فریم خود معرفی کرده است تا محصولات شرکت خود را بیش از پیش گسترش دهد. نیکون 50mm f/1.2 S و نیکون 24-14 میلی‌متر f/2.8 S به ترتیب سریع‌ترین لنز فوکوس خودکار و سبک‌ترین لنز واید زوم 14mm هستند، که هر دوی این لنزها گزینه سرعت و کارایی بالا را به لنزها Z-Mount اضافه می‌کنند.

لنز نیکون 50 میلی‌متر

‏‏‏‏‏‏‏(S-Line درجه‌ای از لنزهای NIKKOR Z است که عملکرد اپتیکی بالایی نشان می‌دهد که به استاندارد بالایی از اصول طراحی و کنترل کیفیت پایبند است.)

لنز جدید 50 میلی‌متر f/1.2 یکی از سریع‌ترین لنزهای نیکون است که بوکه بسیار زیبا و صاف را به وجود می‌آورد. این لنز از نظر سرعت فوکوس چیزی شبه به Noct قدیمی و فقط کمی کندتر از Noct سری جدید است. اما برخلاف 58  میلی‌متر f/0.95 S Noct، این لنز دارای فوکوس خودکار است.

لنز نیکون 50 میلی‌متر

علاوه بر این، این لنز از مرکز قاب تا لبه‌ها وضوح بالایی را ارائه می‌دهد و این امکان را به کاربران می‌دهد تا متناسب با اهداف خود قاب‌بندی کنند و از بوکه خیره‌کننده‌ای که موضوع اصلی را بهبود می‌بخشد و احساس نرم و رویایی را به تصویر می‌دهد بهره ببرند. از دیگر ویژگی‌ها به بدنه کاملا مهر و موم شده و مقاوم در برابر آب و گرد و غبار می‌توان اشاره کرد.

نیکون ادعا می‌کند، نیکون 50 میلی‌متر f/1.2 S از نظر اپتیکی در شارپ بودن تصویر، سرعت فوکوس و وضوح واقعی بی‌رقیب است. نیکون با به کار بردن روش اپتیکی که تقارن در ترکیب می‌نامد از اعوجاج پرتوهایی که از عدسی عبور می‌کنند جلوگیری می‌کند. ترکیب این روش با سه المان غیر کروی با پوشش نانو بلور ‏‏‏‏‏‏‏(Nano Crystal Coat ‏‏‏‏‏‏‏(N)) و همچنین پوشش جدید آر ان ای اُ ‏‏‏‏‏‏‏(ARNEO ‏‏‏‏‏‏‏(A))، طراحی نیکون برای دست‌یابی به کیفیت، را بی رقیب می‌سازد. ‏‏‏‏‏‏‏(پوشش نانو بلور ضد بازتاب و پوشش ARNEO ابیراهی کما و فلر را حذف می‌کنند).

لنز نیکون 50 میلی‌متر

در این لنز فوکوس خودکار توسط دو موتور پله‌ای ‏‏‏‏‏‏‏(STM) انجام می‌شود که همزمان چندین گروه موتور فوکوس را برای عملکرد سریع و دقیق فوکوس خودکار حرکت می‌دهند و این امکان را ایجاد می‌کنند که وقتی از این لنز همراه با عملکرد AF-Eye-Detection سری Z استفاده می‌شود، حفظ وضوح فوکوس روی چشم حتی در هنگام عکاسی از سوژه‌های متحرک آسان‌تر شود. این لنز همچنین از رینگ فوکوس دستی، دکمه عملکرد قابل تنظیم ‏‏‏‏‏‏‏(function button) و یک صفحه نمایش EL Display بهره می‌برد.

لنز نیکون 50 میلی‌متر

از سوی دیگر این لنز بسیار سنگین است، با طول 15 سانتی‌متر و وزن 1090 گرم بزرگتر و سنگین‌تر از لنز کانن 50 میلی‌متر f/1.2L UMS است. در حالی که نیکون با دو عنصر اضافه و طراحی کاملا متفاوت دارای شارپنس بهتری در بازترین دریچه دیافراگم است ‏‏‏‏‏‏‏(بر اساس نمودار MTF) اما یک لنز بسیار سنگین برای بدنه‌های سبک بدون آینه نیکون می‌باشد. این ترکیب برای عکاسانی که می‌خواهند تجهیزات خود را سبک نگه ندارند مناسب نیست.

لنز نیکون 50 میلی‌متر

لنز نیکون 50 میلی‌متر

خبر خوب این است که در حال حاضر نیکون یک انتخاب فوق‌العاده سبک یعنی نیکون 50 میلی‌متر f/1.8 S را هم دارد. بنابراین می‌توانید بین دو گزینه انتخاب کنید.

این لنز از دسامبر سال 2020 با قیمت 2100 دلار در دسترس خواهد بود.

اینستاگرام کیان نوروزی

مطالب پیشنهادی