هوش مصنوعی در عکاسی

هوش مصنوعی در عکاسی

تنظیمات متفاوت و پیچیده دوربین های DSLR و بدون آینه ممکن است حتی برای عکاسان حرفه‌ای نیز گاهی گمراه کننده و مشکل باشد. «رایان استاوت» برنامه نویس اهل مونتانا برای آسان‌تر کردن پروسه عکاسی دستگاهی به نام «Arsenal» را معرفی کرده است.

این تیریگر در واقع به کمک هوش مصنوعی کار می‌کند و زمانی که به دوربین وصل می‌شود بهترین زاویه و تنظیمات را برای عکاسی از سوژه مورد نظر انتخاب می‌کند. آرسنال از طریق اپلیکیشن اندروید یا iOS فعال شده و تصویر پیش روی لنز را ارزیابی می‌کند.

این دستگاه ورودی دوربین را با دِیتا بیسی از هزاران عکس که تنظیمات معلومی دارند مقایسه کرده و تصاویر مشابه را پیدا می‌کند. در مرحله بعدی نرم افزار وارد عمل شده و بهترین تنظیمات ممکن را با توجه به نوع دوربین و لنز مشخص می‌نماید.

تنظیمات مربوطه در آخر با توجه به 18 فاکتور محیطی مختلف بهینه شده است و دوربین بهترین تنظیمات مانند سرعت شاتر، دریچه‌ دیافراگم و iso را انتخاب می‌کند.
البته عکاسان حرفه‌ای معمولاً ترجیح می‌دهند کنترل تنظیمات را خود به دست بگیرند که در این زمینه نیز ماژول آرسنال، امکان تغییر تنظیمات سرعت شاتر، دریچه دیافراگم و ISO، همراه با مشاهده تصویر زنده از طریق نمایشگر تلفن همراه، و در نهایت گرفتن عکس را از فاصله 30 متری فراهم می‌کند.

کاربران همچنین می‌توانند با استفاده از این دستگاه، عکس‌های مختلف از یک کادر را با هم ترکیب کرده و از این طریق، تصاویر HDR و همچنین عکس‌هایی با تکنیک فکوس استکینگ تهیه کنند.

آرسنال با هربار شارژ 6 ساعت کار می‌کند و با دوربین‌های کانن، نیکون، سونی و فوجی سازگار است.

در ادامه توجه شما را به کلیپ تبلیغاتی این محصول جلب می‌کنیم.

 
 
 
مطالب پیشنهادی