بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی سیاه و سفید، برای iOS و اندروید

بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی سیاه و سفید، برای iOS و اندروید

وقتی در مورد برنامه‌های سیاه و سفید صحبت می‌کنیم، می‌توانیم آنها را به دو نوع مجزا تقسیم کنیم:

برنامه‌هایی که رنگی عکاسی می‌کنند و به سیاه و سفید تغییر می‌دهند و برنامه‌هایی که به صورت سیاه و سفید عکاسی می‌کنند.

من انواع مختلف برنامه‌های عکاسی سیاه و سفید را مرور کرده‌ام، و برای هر برنامه یک نمونه اینجا آورده‌ام تا شما آنها را بهتر درک کنید.

Lenka

برنامه‌ای فوق‌العاده ساده و در عین حال کار آمد

بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی سیاه و سفید، برای iOS و اندروید

Lenka یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های عکاسی سیاه و سفید برای سیستم عامل‌های iOS است. این برنامه به شما فقط امکان عکاسی سیاه و سفید را می‌دهد، و همچنین برای تنظیم بهتر نور و کنتراست گزینه‌هایی در اختیار شما قرار داده که استفاده از آنها بسیا ساده است.

یکی از ویژگی‌های خوب این برنامه این است که در هنگام پردازش عکس‌ها بسیار سریع است و خروجی همان چیزی است که در صحنه دیده‌اید. در این برنامه ابزار دمای رنگ را نیز در اختیار دارید، تا بتوانید تاثیر رنگ‌ها را کم و زیاد کنید، و همچنین فوکوس به شکل دستی و اتوماتیک این برنامه به کمک شما می‌آید تا بتوانید بر روی سوژه‌ها به صورت خاص تمرکز کنید.

مواقعی در عکاسی سیاه و سفید اتفاق می‌افتد که قسمت‌هایی از عکس بسیار تیره می‌شود، در ابزارهای Lenka فیلتر خاصی است که می‌تواند قسمت‌های تیره عکس را بازیابی و آنها را روشن‌تر و برجسته‌تر نمایش دهد.

Hypocam

بهترین برنامه رایگان سیاه و سفید با امکان کنترل تن‌های رنگ

بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی سیاه و سفید، برای iOS و اندروید

اگر از سادگی Lenka دل زده شدید، Hypocam در عین سادگی گزینه‌های خلاقانه و خاص بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد، و بعد از مدتی کار کردن با این برنامه متوجه می‌شود که اصلا با برنامه ساده‌ای طرف نیستید.

این برنامه فیلترهای گوناگونی را برای عکاسی سیاه و سفید در اختیار شما قرار می‌دهد، که در موقعیت‌های مختلف بسیار کارآمد هستند. Hypocam همچنین یه شبکه اجتماعی دارد که در آن می‌توانید آثار خود را به اشتراک بگذارید و آثار عکاسان دیگر را دنبال کنید. اگر چه این برنامه رایگان است اما خیره‌کننده‌ترین فیلترهای آن پولی هستند.

Blackcam

بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی سیاه و سفید، برای iOS و اندروید

از نقاط قوت این برنامه تنوع زیاد فیلترهای عکاسی است، که می‌توانید با اعمال هر کدام از این فیلترها آن‌ها را به طور زنده تغییر دهید. ‏‏‏(میزان روشنایی، کنتراست و اکسپوژر)

در برنامه Blackcam شما می‌توانید از ابزار Vignette بهره ببرید، و با قرار دادن هاله‌ای از تاریکی تمرکز را بر روی سوژه افزایش دهید. در این برنامه می‌توانید از دکمه Mix استفاده کنید، تا فیلترها را به صورت رندم پشت سر هم تست کنید.

اما بزرگترین اشکال Blackcam کند بودن زیاد آن است. این واقعا کندترین برنامه عکس سیاه و سفید در بین تمام آنچه که من آزمایش کردم است. این بدان معنا نیست که تلفن  همراه من خیلی قدیمی است. من تمام برنامه‌های کاربردی را با iPhone XR امتحان کرده‌ام. همچنین من نمی‌فهمم که چرا نسخه اندروید به صورت رایگان در دسترس است، ولی کاربران iOS باید 1.99 دلار بپردازند.

Simply B&W

Simply B&W

اگر می‌خواهید یک عکس سیاه و سفید بگیرید یا یک عکس رنگی را سیاه و سفید کنید Simply B&W یکی از خوش ساخت‌ترین برنامه‌های این فهرست است، که فعلا در انحصار دستگاه‌های iOS می‌باشد.

این برنامه تقریبا شبیه به Hypocam که در بالاتر معرفی کردیم است. در این برنامه نیز فیلترهای متعدد به کمک شما می‌آیند تا بهترین تصویر را ثبت کنید. مثلا با فیلتر IR در این برنامه می‌توانید رنگ سبز را با سفید جایگزین کنید، طوری که هیچ آسیبی به بافت و جزئیات تصویر نرسد.

Dramatic B&W

بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی سیاه و سفید، برای iOS و اندروید

صاحبان اندروید و آیفون که عاشق عکاسی سیاه و سفید هستید، این برنامه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما است. این برنامه با امکانات نامتناهی که در اختیار شما می‌گذارد، زمینه ساخت هرچه بهتر عکس‌های سیاه و سفید را برای شما فراهم آورده است.

گزینه‌ها و امکانات بیشمار، قابلیت شخصی سازی و همچنین افکت‌های پرشمار این برنامه شما را هرگز از خرید آن ناراضی نمی‌کند. اگر برنامه‌ای می‌خواهید که در عکاسی و ویرایش عکس بی‌نظیر باشد Dramatic B&W را حتما در نظر داشته باشید.

اگر علاقه‌مند به عکاسی سیاه و سفید با تلفن همراه خود هستید، امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع: photo.wondershare

مطالب پیشنهادی