معرفی دوربین سونی ZV-1

معرفی دوربین سونی ZV-1

اگر فکر می‌کنید عکاسی برای شما در اولویت قرار دارد ZV-1 برای شما طراحی نشده است. در عوض این دوربین کامپکت جدید شرکت سونی، با هدف تولید فیلم برای شبکه‌های اجتماعی مثل YouTube طراحی و تولید شده است و می‌توان به صراحت گفت این دوربین یکی از بهترین گزینه‌ها برای ویدیو بلاگرها می‌باشد.

این دوربین بخشی از طراحی و مشخصات خود را از دو دوربین RX100 V و RX100 VII وام گرفته است. ZV-1 دارای سنسور یک اینچی 20 مگاپیکسلی است که از همان لنز RX100 V و پردازنده RX100 VII بهره می‌برد. اما در ZV-1، سونی نه تنها بر روی سبکی و راحت نگه داشتن دوربین در هنگام عکاسی و فیلم برداری تاکید داشته، بلکه با استفاده از یک صفحه نمایش چرخی به سمت خارج کار را برای ویدیو بلاگرها بسیار ساده کرده است چرا که می‌توانند همواره تصویر خود را داشته باشند، و همچنین نیاز به یک صفحه نمایش جانبی و شاید پر هزینه را از بین ببرند. علاوه بر این، سونی یک چراغ نشانگر ضبط در قسمت جلوی دوربین قرار داده که هنگام ضبط به رنگ قرمز می‌درخشد.

معرفی دوربین سونی ZV-1

ZV-1 قابلیت فیلم برداری 4k سی فریم بر ثانیه به صورت Full HD و فیلم برداری 1080p با نرخ 120 فریم بر ثانیه را دارد، و به همراه لنز زایس 70-24 با گشودگی دیافراگم f/1.8-2.8، که برای بلاگرهای ویدیویی محو شدگی لذت بخش پس زمینه و تمرکز مدام بر آنها را فراهم می‌آورد، به نیاز آن‌ها پاسخ داده است. ‏‏‏‏‏‏‏‏‏(به طور پیش فرض، در حالت فیلمبرداری 4k دوربین بعد از 5 دقیقه ضبط خاموش می‌شود ‏‏‏‏‏‏‏‏‏(برای محافظت از گرمای بیش از حد). برای تغییر این پیش فرض به قسمت Setup2 – Auto Power OFF رفته و گزینه High را انتخاب کنید. با اعمال این تغییر امکان ضبط به 30 دقیقه افزایش می‌یابد.)

سونی اما دوربین ZV-1 خود را به ویژگی‌‌های هوشمند متعدد دیگری مجهز کرده است تا بلاگرهای ویدیویی کمبودی را احساس نکنند. قابلیت فوکوس خودکار صورت و چشم به همراه قفل نوردهی ‏‏‏‏‏‏‏‏‏(EV)، در کنار دیگر قابلیت‌های ویدیو محور از ویژگی‌های این دوربین به حساب می‌آید. البته در بخش عکاسی نیز دوربین ZV-1 می‌تواند با نرخ ۲۰ فریم بر ثانیه در حالت قفل AF/AE نیز عکاسی کند. ویژگی دیگری به نام «Product Showcase» نیز در این دوربین تعبیه شده است که به دوربین اجازه می‌دهد به صورت آنی، فوکوس را از روی صورت برداشته و روی محصول نمایش داده شده توسط کاربر قرار دهد.

معرفی دوربین سونی ZV-1

در بالای ZV-1 سطح مشبک بزرگی وجود دارد، که یک آرایه میکروفن سه کپسوله را در خود جای داده است که بهترین ضبط صدا را برای کاربر به ارمغان می‌آورد، و برای عملکرد صوتی پیشرفته، میکروفن خارجی را می‌توان به آن متصل کرد. آنچه که واقعا از دست می‌رود راهی برای نظارت بر صدا است، زیرا این دوربین مانند بسیاری از دوربین‌های کامپکت سونی فاقد جک هدفون است. واقعا حیف!

دوربین جدید سونی ZV-1 در ابتدای ژوئن 2020  با قیمت 748 دلار وارد بازار می‌شود. همان طور که قبلا گفتم این دوربین برای حرفه‌ای‌ها می‌تواند یک انتخاب عالی با قیمت مناسب باشد.

اینستاگرام کیان نوروزی

مطالب پیشنهادی