معرفی لنز حرفه‌ای Nikon Z ۷۰-۲۰۰/۲,۸ VR S برای دوربین‌های بدون آینه

nikon z70-200 axaneh

نیکون در جهت تکمیل برنامه تولید لنز برای دوربین‌های بدون آینه خود اکنون لنز تله زوم جدید نیکون Z ۷۰-۲۰۰/۲,۸ VR S را رونمایی کرد که یک لنز کاملا حرفه‌ای است. این لنز عملکرد و مشخصات فوق‌العاده عالی‌ دارد، تا به جایی که می‌توان اظهار داشت از نظر کیفی جزو بهترین‌ها در این رده از لنزهاست.

این لنز به طور غیرمعمول دارای حداقل فاصله وضوح کمی به میزان ۰,۵ متر است. یکی دیگر از ویژگی‌های غیرمعمول این است که هنگام "فوکوس" در تمام فواصل کانونی، فاصله کانونی تقریباً ثابت می‌ماند. این یک عامل مهم برای فیلم‌سازانی است که نمی‌خواهند با تغییر وضوح، میزان بزرگنمایی و زاویه دید تصویر تغییر کند.

لنز Z ۷۰-۲۰۰/۲,۸ VR S شامل یک عنصر لنز تازه توسعه یافته به نام SR به معنی "انعطاف پذیری طول موج کوتاه" Short-Wavelength Refractive است که می‌تواند نور را با طول موج‌های مختلف متمرکز کند و باعث انحراف کروماتیک کمتر و وضوح بهتری می‌شود.

nikon z 70-200

طراحی اپتیکی از ۲۱ عدسی در ۱۸ گروه تشکیل شده است، شش عدد از آنها ED، دو عدد آسفریک و یک عدد  با پوشش فلوریت ساخته شده است. عناصر لنز دارای هر دو پوشش نانو کریستال و ضد انعکاس Arneo هستند. اتوفوکس با موتور پله‌ای STM انجام می‌گیرد و لرزش‌گیر  داخلی آن ۵,۵ استاپ کارایی دارد.

nikon z70-200 axaneh

nikon z70-200 axaneh

روی بدنه لنزدو دکمه Fn وجود دارد که می‌توان در ۲۱ حالت، عملکردهای مختلف را برنامه‌ریزی کرد. همینطور یک نمایشکر OLED وجود دارد که می‌تواند در نور کم تنظیمات و مقادیر مختلف را نمایش دهد.

nikon z70-200

لنز Nikon Z ۷۰-۲۰۰ / ۲,۸ VR S در هر شرایط آب و هوایی کاملاً مقاوم است. وزن آن ۳۷۰ گرم از مشابه کانن سنگین‌تر است. این لنز ۱۴۴۰ گرم وزن دارد. همچنین قابلیت استفاده از تله‌کنورتور را نیز داراست. دهانه فیلتر ۷۷میلی‌متر است. فروش این لنز در اوایل بهار آغاز می‌شود.

پ.ن. پیشنهاد می‌کنم مطلب چگونه خواندن نمودار MTF را مطالعه کنید. لیکن کافی‌ست بدانید هر چه خطوط ممتد و مقطع به بالای نمودار‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(عدد۱) نزدیک‌تر باشند، نشانه وضوح و کنتراست بیشتر است. توجه داشته باشید که نمودارهای فوق صرفا عملکرد این لنز در بازترین دیافراگم f=۲,۸ و در کمترین و بیشترین فاصله کانونی را نمایش می‌دهد. این لنز به نظر من شگفت‌انگیز است!

nikon z70-200 axaneh

اینستاگرام سعید نظری

مطالب پیشنهادی