معرفی پدیده جدید نیکون D۶

معرفی پدیده جدید نیکون D۶

بالاخره نیکون جزییات پرچم‌دار  DSLR خود، D۶ را منتشر کرد. این دوربین جای‌ D۵ را خواهد گرفت. به عنوان دوربینی که راه خود را به ‌راحتی به دست عکاسان حرفه‌ای - ورزشی و اکشن در سراسر جهان پیدا خواهد کرد، باید قادر به برآمدن از انتظاراتی که در مورد سرعت، دوام و کیفیت دوربینی که قرار است بر مسند D۵ تکیه زند، باشد. اگر چه به نظر نمی‌رسد نوآوری‌های قابل توجهی را همراه داشته باشد، انتظار می‌رود که D۶ به ‌خوبی به برآوردن نیاز عکاسان پرتوقع ادامه دهد.

معرفی پدیده جدید نیکون D۶

در قلب D۶ یک سنسور ۲۰,۸ مگاپیکسلی با رزولوشن مشابه D۵ وجود دارد، اما اکنون با پردازنده‌ی جدید Expeed ۶، که با لنزهای نوع E ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(لنزهایی با کنترل الکترومغناطیسی دیافراگم) می‌تواند تا ۱۴fps عکس‌برداری کند. در حالت "نمایش زنده" می‌تواند تا ۱۰.۵ فریم بر ثانیه با حداکثر رزولوشن عکس بگیرد. حتی می‌توان در صورت نیاز ۳۰ فریم در ثانیه با فایل‌های ۸ مگاپیکسلی و ۶۰ فریم در ثانیه با فایل‌های ۲ مگاپیکسلی عکس گرفت. دامنه حساسیت ISO از ۱۰۰ تا ۱۰۲,۴۰۰ است و می‌توان در صورت ضرورت آن ‌را تا ۳.۲ میلیون بالا برد.

معرفی پدیده جدید نیکون D۶

شاید بزرگ‌ترین تغییر، سیستم اتوفوکوس کاملاً جدیدش باشد. اگرچه تعداد کل نقاط اتوفوکوس از ۱۵۳ به ۱۰۵ کاهش یافته است، اما اکنون همه‌ی این نقاط قابل انتخاب و متقاطع ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(cross-type) هستند و هر یک از آنها یک "ترتیب سه‌گانه سنسور" ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(triple-sensor arrangement) دارند ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(این نکته‌ی آخر یک تکنولوژی جدید از نیکون است و باید منتظر توضیح چگونگی آن از طرف نیکون بود). نتیجه این است که پوشش اتوفوکوس   ۱,۶ برابر متراکم‌تر از D۵ است. پانزده نقطه از نقاط مرکزی سازگار با F۸ هستند، و نقطه مرکزی می‌تواند تا ۴.۵EV- فوکوس کند. همه نقاط دیگر قابلیت فوکوس تا ۴EV- را دارند. نیکون همچنین گفته است که منطقه شناسایی نقاط و گروه‌های فوکوس گسترش یافته، یعنی حتی اگر هم سوژه کمی خارج از منطقه‌ی مورد نظر باشد، فوکوس حاصل شود.

معرفی پدیده جدید نیکون D۶

از نظر ویدیویی، D۶ همچنان همان ۴K / ۳۰p را ارائه می‌دهد، اما اکنون با عملکرد فوکوس پیکینگ ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(Focus peaking) و گزینه‌ای برای ذخیره با فرمت MP۴.

دوربین D۶، اولین DSLR حرفه‌ای نیکون است که از کارت حافظه‌ی Compact Flash استفاده نمی‌کند. برخلاف D۶، D۵ دارای دو جای کارت XQD / CFExpress است. چند بهبود کوچک دیگر نیز وجود دارد، از جمله حداکثر زمان سرعت شاتر که ۳۰ دقیقه شده، گزینه‌ی عکسبرداری در فرمت JPEG با کیفیت‌ها یا اندازه‌های مختلف در کارت‌های حافظه‌ی مختلف ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(در واقع گزینه‌ی عکسبرداری JPEG + JPEG) و Wi-Fi با بلوتوث و همچنین قابلیت GPS داخلی دوربین. دوربین D۶، مانند D۵ دارای اترنت گیگابایتی است، اما نیکون گفته سرعت انتقال ۱۵٪ بیشتر است. وزن D۶ نسبت به D۵ کمی افزایش یافته، از ۱۴۰۵g به ۱۴۴۰g، همراه با دو کارت حافظه و باتری.

معرفی پدیده جدید نیکون D۶

آماده دیدن تعدادی از این دوربین در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشید! Nikon D۶ در آوریل سال ۲۰۲۰ با قیمت پیشنهادی ۶۴۹۹,۹۵ دلار وارد بازار خواهد بود.

معرفی پدیده جدید نیکون D۶

نمونه عکس‌های نیکون D۶

معرفی پدیده جدید نیکون D۶

معرفی پدیده جدید نیکون D۶

معرفی پدیده جدید نیکون D۶

اینستاگرام محمود حمیدی