دوربین کانن Canon Eos-۱D X Mark III معرفی شد

معرفی دوربین کانن Canon Eos-۱D X Mark III

پیش از بازی‌های المپیک تابستانی، کانن دوربین جدید ورزشی و حیات‌وحش خود Eos-۱D X Mark III که یک دوربین DSLR حرفه‌ای‌ست را رونمایی کرد که دارای یک اتوفوکوس جدید و یک سنسور جدید است. این دوربین دارای سیستم فوکوس ۱۹۱ نقطه‌ای و قابلیت تشخیص چهره می‌باشد. در حالت نمای زنده live view توانایی ثبت ۲۰ فرم بر ثانیه و در ویزور ۱۶ فریم بر ثانیه را داراست. توان بافر این دوربین بیش از ۱۰۰۰ عکس است.
کانن ۱D X Mark III همچنین یک دوربین فیلمبرداری قوی که می‌تواند ویدیوی ۵,۵K/۶۰p را با فرمت خام در کارت حافظه ذخیره کند.

دوربین کانن Canon Eos-۱D X Mark III

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما کانن ویزور اپتیکال را به عنوان مهم‌ترین ویژگی این دوربین در الویت قرار داده است. دلیل این امر این است که ویزورهای الکترونیکی برای نمایش کمی تأخیر دارند. این عامل در عکاسی‌ عادی مشکلی به وجود نمی‌آورد، ولی در عکاسی اکشن در مدت زمان کوتاهی اتفاقات بسیار زیادی می‌افتد.
کانن محاسبه کرده که تأخیر در ۱۱۰ میلی ثانیه به این معنی است که ۳-۲ تصویر را در مقایسه با عکس گرفتن با ویزور اپتیکال از دست می‌دهید. زیرا شما با یک ویزور اپتیکال سریع‌تر واکنش نشان می‌دهید.

دوربین کانن Canon Eos-۱D X Mark III

از طرف دیگر ۱D X Mark III در ظاهر تقریباً مشابه با دو نسل قبلی خود است، اما دوربینی‌ست که کاملاً طراحی جدیدی دارد. تنها چیزی که ظاهراً جدید است، یک دکمه جدید AF-ON است که به عنوان یک ماوس کار می‌کند، که به شما امکان می‌دهد با حرکت انگشت شست بر روی این دکمه، نقطه AF را انتخاب کنید. کانن اظهار داشته که حتی با دستکش نیز می‌توان با آن کار کرد. توجه کنید که دکمه جدید AF-ON مانند یک ماوس رایانه عمل می‌کند.

دوربین کانن Canon Eos-۱D X Mark III

طراحی مجدد، به کانن این امکان را داده تا ۱۱۰ گرم وزن دوربین را نسبت به Mark II سبک‌تر کند. همچنین با کاستن از مصرف انرژی به شما امکان می‌دهد ۲,۳ برابر بیشتر نسبت به نسخه قبلی عکس بگیرید.

مانند مدل‌های قبل سنسوری ۲۰ مگاپیکسل دارد، اما سرعت پاسخگویی آن تقریباً سه برابر آنهاست که چند مزیت دارد: نوردهی سریع‌تر تا ۲۰ فریم در ثانیه، اتوفوکوس بهتر در نمای زنده live view.

برای ایمنی، شاتر مکانیکی طراحی شده که می‌تواند ۲۰ فریم در ثانیه را تحمل کند. در مقایسه با سونی A۹ دارای پنج فریم در ثانیه و A۹ II ده فریم بر ثانیه که شاتر مکانیکی دارند، شاتر جدید کانن سریع‌تر و مقاوم‌تر است. شاتر نسبت به نمونه‌ای که در Mark II وجود دارد از دوام بالاتری برخوردار است. تفاوتی بین ۵۰۰,۰۰۰ شات در مقابل ۴۰۰,۰۰۰ شات.

دوربین کانن Canon Eos-۱D X Mark III

پردازنده دوربین نیز جدید است. گفته می‌شود ۳۸۰ برابر ظرفیت محاسبات سریع‌تر از مدل قبلی خود است. که باعث می‌شود فایل‌ها ۳,۱ برابر سریع‌تر پردازش شوند. این فرآیند شامل DLO ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(بهینه ساز لنز دیجیتال) است که می‌تواند خطاهای نوری مختلف را تصحیح کند. این قابلیت در ۱D X Mark II وجود نداشت.

همچنین برای محافظت پیکسل‌ها یک فیلتر پیشرفته را طراحی کرده که در برابر موآره moiré به خوبی عمل می‌کند، بدون آنکه وضوح کاهش یابد.

بدنه این دوربین محکم و کاملا آب‌بندی شده است. دکمه های پشت این دوربین دارای بک‌لایت است. این دوربین دارای صفحه نمایش ۳/۲ اینچی لمسی با بیش از ۲/۱ میلیون پیکسل و دارای دو اسلات CFexpress وای‌فای، بلوتوث و جی‌پی‌اس می‌باشد.

دوربین کانن Canon Eos-۱D X Mark III

اینستاگرام سعید نظری

 

مطالب پیشنهادی