چگونه آتش بازی را به فضای خالی آسمان اضافه کنیم؟

آتش بازی

فرض می کنیم که می دانید چگونه از آتش بازی عکاسی کنید. حال با این عکس های گرفته چه کارهایی می توان انجام داد.

آتش بازیدر این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه به راحتی آتش بازی را به آسمان عکس های شهر یا منظره اضافه کنید، بنابراین می توانید عکسی مانند عکس زیر را

آتش بازی

به این عکس تبدیل کنید:

آتش بازی

این آموزش شامل روش پایه ای ترکیب کردن اجزا به عکس می باشد و مهارت و تجربه شما را در ویرایش عکس افزایش می دهد.

موارد مورد نیاز:

عکس با فضای خالی زیاد در آسمان

یک یا چند عکس از آتش بازی

1. قرار دادن آتش بازی

شما می توانید آتش بازی را هر جایی در عکس که دوست دارید اضافه کنید و نگران نباشید که ساختمان ها یا المان های دیگر قسمتی از آسمان را پوشانده اند در واقع در این حالت آتش بازی به صورت موضعی، محو می شود و عکس طبیعی تر به نظر می رسد.

ابتدا عکس شهر یا منظره را در فتوشاپ باز کنید و عکس آتش بازی را به صورت یک لایه بر روی آن اضافه کنید. پس آتش بازی به صورت یک لایه بر روی عکس پایه قرار می گیرد.‏‏‏‏

آتش بازی

 هر لایه آتش بازی را به صورت مجزا انتخاب کنید و با استفاده از ابزار MOVE آن را در جایی از آسمان قرار دهید. ‏‏‏‏

آتش بازی

سپس با استفاده از ابزار Free Transform ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(Edit-Free -> Transform) اندازه عکس های آتش بازی را تغییر دهید تا جایی که در پرسپکتیو عکس طبیعی به نظر برسند.

آتش بازی

2. ترکیب کردن ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(Blending):

حال که آتش بازی ها را در آسمان قرار دادیم مرحله بعد این است که آنها را به صورتی طبیعی با عکس پایه ترکیب کنیم. ساده ترین راه برای ترکیب عکس ها استفاده از “Blending Mode” است، که در بالای پالت لایه ها سمت چپ قرار دارد. اگر پس زمینه عکس های شما کاملا سیاه است در همین لایه می توانید کار را انجام دهید در غیر این صورت ممکن است نیاز به لایه ماسک داشته باشید.

Blending Mode را در لایه آتش بازی خود تغییر دهید. “Screen” معمولا بهترین نتیجه را می دهد، زیرا در این حالت روشن ترین بیت ها حفظ می شود و تیره ترین ها حذف می شوند، بنابراین آتش بازی باقی می ماند و پس زمینه حذف می شود. ‏‏‏‏‏

آتش بازی

اما اگر در عکس آتش بازی ساختمان یا المان دیگری وجود دارد یک لایه ماسک اضافه کنید و با استفاده از یک قلم مو ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(Brush) بزرگ و نرم المان های اضافه را سیاه کنید. در عکس زیر رد موشک بر روی ساختمان ها مشاهده می شود. با استفاده از لایه ماسک می توان این رد را حذف کرد. ‏‏‏‏‏

آتش بازی

در عکس زیر ناحیه ای که با قلم مو حذف شده با رنگ قرمز مشخص است و رد موشک بر روی ساختمان ها مشاهده نمی شود. ‏‏‏‏‏

آتش بازی

اگر لایه زیری را خاموش کنیم قسمت حذف شده قابل مشاهده است ‏

آتش بازی

3. قرار دادن آتش بازی پشت ساختمان:

شما با روش بالا می توانید آتش بازی های زیادی را به عکس اضافه کنید، اما ممکن است با این مشکل مواجه شوید که قسمتی از آتش بازی مقابل ساختمان ها قرار گیرد. ‏‏‏‏‏‏

آتش بازی

مانند مرحله دو لایه ماسک اضافه کنید سپس بزرگ نمایی را 100% کرده و با یک قلم مو سخت ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(Hard Brush) ساختمان را از آتش بازی جدا کنید. اما یک راه ساده تر استفاده از ابزار Quick Select است

آتش بازی

این ابزار را انتخاب کنید و  بر روی ساختمان ها و دیگر المان ها بکشید با این کار آنها را انتخاب می کنید و حال لایه آتش بازی را انتخاب کنید و یک لایه ماسک به آن اضافه کنید با این کار قسمت انتخاب شده به صورت یک لایه ماسک در می آید و ساختمان ها از آتش بازی جدا می شوند.

آتش بازی

4. اضافه کردن انعکاس: ‏‏‏‏‏

آتش بازی

در این مرحله کار به خوبی پیش رفته است اما یک مشکل وجود دارد، هیچ انعکاسی در آب دیده نمی شود. این مشکل به آسانی قابل حل است.

لایه آتش بازی را کپی کنید. ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(Duplicate Layer­) 

آتش بازی

سپس لایه کپی شده را انتخاب کنید، با استفاده از ابزار Free Transform در ناحیه انتخاب شده راست کلیک کنید و گزینه وارانه کردن عمودی ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(Flip Vertical) را بزنید.

آتش بازی

حال لایه را بر روی آب زیر آتش بازی قرار دهید. ممکن است لازم باشد برای به دست آوردن پرسپکتیو مناسب، در عکس کمی کشیدکی ایجاد کنید یا جای آن را کمی تغییر دهید تا طبیعی تر به نظر برسد و در نهایت کلید Enter را فشار دهید و تغییرات را اعمال کنید.

آتش بازی

مرحله پایانی محو کردن بازتاب در آب می باشد.

آتش بازی

برای این کار Gaussian Blur را از مسیر نمایش داده شده در عکس زیر‏‏‏(Filter -> Blur -> Gaussian blur) انتخاب کنید‏‏‏‏‏‏

آتش بازی

مطمئن باشید که پیش نمایش ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(preview) روشن باشد و با تغییر gaussian blur نتیجه دلخواه را به دست آورید. ‏‏‏‏‏‏

آتش بازی

این مراحل را برای هر یک از لایه های آتش بازی انجام دهید. اگر از لایه ماسک برای پنهان کردن آتش بازی پشت ساختمان یا المان های دیگر استفاده کرده اید لازم است که آن را برای انعکاس نیز استفاده کنید. ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏(مانند مرحله 3)

آتش بازی

نتیجه گیری:

با استفاده از این تکنیک شما می توانید آتش بازی یا المان های مشابه را به عکس ها اضافه کنید. روش های دیگری نیز برای اضافه کردن آتش بازی به عکس ها وجود دارد که می توانید آن ها را جست و جو کنید و یاد بگیرید.    

مطالب پیشنهادی