معرفی کتاب

صد سال عکاسی مناظر شهری در تهران

تهران امروز کلان‌شهری چند‌پاره است که با جمعیتی میلیونی، فرهنگ‌ها و خرده‌فرهنگ‌های بسیاری را در خود جای داده است.

ادامه مطلب...

۷۸ عکس ایسه سودا

جدیدترین کتاب عکاس ژاپنی ایسه سودا (Issei Suda) که حاوی ۷۸ عکس دیده‌ نشده از این عکاس است، به‌تازگی از سوی انتشارات Chose Commune منتشر شده است.

ادامه مطلب...

مفاهیم و مبانی عکاسی، نوردهی

کتاب مفاهیم و مبانی عکاسی، نوردهی اثر "دیوید پرکل" و با ترجمه احسان قنبری فرد درباره یکی از مفاهیم پایه و اولیه عکاسی یعنی نوردهی صحبت می کند. شما در این کتاب با مفهوم نوردهی و عوامل موثر بر این فرآیند با یک زبان گویا و ساده و در عین حال فنی آشنا می شوید.

ادامه مطلب...

عکاس؛استودیو

عکاسی استدیویی شامل عکاسی پرتره، تبلیغاتی، عکاسی مُد و صنعتی بخاطر وجه هنری توام با بحث اقتصادی آن همواره مورد توجه عکاسان بوده است. ولی در جامعه ای مثل ایران مرجع مناسبی برای آموزش کامل و به روز این شاخه از عکاسی بسیار کم است و افراد برای یادگیری باید به طور سنتی چندین سال را با کارآموزی بگذرانند. کتاب پیش رو سعی بر آموزش پایه این شاخه از عکاسی با تجهیزاتی ساده تا روش های ایجاد خلاقیت در عکاسی استدیویی را دارد.‌‌

ادامه مطلب...

رنگ در عکاسی

کتاب" رنگ درعکاسی" دومین کتاب معروف هارلد مانته به شمار می رود. در واقع این کتاب جلد دوم ومکمل کتاب ترکیب بندی در عکاسی است.

ادامه مطلب...

عکاسی ماکرو و کلوزآپ

"عکاسی ماکرو و کلوزآپ " کتاب کم نظیری است که شامل آموزش اصول، تکنیک ها، روش ها، تجهیزات و ریزه کاری های مهارتی عکاسی کلوزآپ است که در ایران برای اولین بار به کوشش کاوه فرزانه به زبان فارسی تالیف و تدوین شده است.

ادامه مطلب...