بلاگ

ماجراجویی هنری را با مادر

کیان نوروزی 1399/12/23

در سن 91 سالگی، هنگامی که زوال عقل حافظه الیا لوسیانی را بهم ریخت، حافظه کوتاه مدت او کمرنگ شد و راه را برای روشن شدن خاطرات دوران جوانی باز کرد.

بهترین عکس‌های خبری سال ۲۰۲۰ به انتخاب گاردین

علیرضا مجیدی 1399/10/01

سال ۲۰۲۰ سال پرحادثه‌ای بود و متاسفانه اخبار بد به مراتب بیشتر از اخبار خوب بود. در اینجا به انتخاب سارا گیلبرت -دبیر روزنامه گاردین- تعدادی از عکس‌های برتر سال ۲۰۲۰ را می‌بینیم.

آثار برگزیده مسابقه عکاسی از سوژه‌های کوچک

پیمان حسنی 1399/09/24

آگورا آثار برگزیده مسابقه عکاسی از سوژه‌های کوچک را اعلام کرد. شبکه اجتماعی عکاسی آگورا (Agora) در یکی از جدیدترین مسابقات خود از کاربران خواست تا از سوژه‌های کوچک عکاسی کنند.

معرفی برندگان مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰

ترانه رضانیا 1399/09/23

مجله لنزکالچر برندگان مسابقه عکاسی سیاه و سفید لنزکالچر ۲۰۲۰ را معرفی کرد. در این رقابت بین‌المللی عکاسی، عکاسانی از بیش از ۱۲۰ کشور جهان، از جمله ایران، شرکت داشتند و در نهایت آثار ۳۹ عکاس به‌ عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

پرتره‌های جالب خانم عکاس و پسرش

ترانه رضانیا 1399/09/10

آنی وانگ، عکاس، از همان ابتدا می‌دانست، مانند بسیاری دیگر، رابطه او و پسرش قرار نیست مطابق کلیشه‌های مادری باشد.

بهترین عکس‌های سال به انتخاب اپلیکیشن عکاسی آگورا

علیرضا مجیدی 1399/09/04

آگورا اپلیکیشنی که به کمک آن عکاسان (چه آماتور و چه حرفه‌ای) می‌توانند عکس‌های خود را به قضاوت کاربران بگذارند، رای بگیرند و مطرح شوند.

پاییز فصل مورد علاقه من

کیان نوروزی 1399/08/30

آلن شاو، هنرمند (Allen Shaw)، تصویرگر و داستانگو است. او در زمینه فیلم‌سازی و انیمیشن تحصیل کرده است. هر سال در فصل پاییز او مجموعه‌ای پاییزی خلق می‌کند.

پیانوها در ساختمان‌های متروک

علیرضا مجیدی 1399/08/29

رومن تیه‌ری (romain thiery)، یک پیانیست و یک عکاس است. در سال ۲۰۰۸ وقتی در یک شهر کوچک فرانسه بود، از روی تصادف به یک قلعه قرن ۱۹ برخورد و وقتی به طبقه اول آن رفت، یک پیانو در ساختمان متروک و نیمه‌مخروبه مسحورش کرد.

پشت پرده‌های باله، عکس‌های هنری لوتویلر

کیان نوروزی 1399/08/23

هنری لوتویلر (Henry Leutwyler) عکاس در اوایل سال 2012 به مدت 30 روز به سالن رقص باله شهر نیویورک دسترسی نامحدود پیدا کرد و این عکس‌های زیبا و اغلب دلهر‌آور از رقصندگان در داخل و خارج از صحنه نتیجه تلاش‌های او شد است.

عکس‌های تاریخی که اقدامات عجیب خانم‌ها را برای زیباتر شدن، نشان می‌دهند

علیرضا مجیدی 1399/08/01

معیارهای زیبایی دستخوش دگرگونی شده‌اند و به موازات آن روش‌های قدیمی که پاسخ کمی می‌دادند یا اصلا کاذب بودند یا عوارضی داشتند، به تدریج اصلاح یا حذف شده‌اند.