الکس تن ناپل (Alex ten Napel)

عکاس، الکس تن ناپل ‏(Alex ten Napel)، به خاطر پرتره‌های زیبایش شناخته شده است و او این پرتره‌ها را فقط به انسان‌ها محدود نمی‌کند. ناپل با مجموعه عکس‌های جوجه‌ها، مرغ‌ها و خروس‌ها ثابت می‌کند که دوستان پردار ما نیز می‌توانند مدل‌های عالی باشند. عکس‌های پرتره در پس‌زمینه‌های معمولا سیاه یا سفید، ظرافت و زیبایی این حیوانات را با جزئیات زیاد نشان می‌دهند.

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x845-axaneh

در سال 2014، ناپل متوجه شد که می‌تواند تجربه 25 ساله پرتره خود را به چیزی جدید منتقل کند. او هنگام تعطیلات در فرانسه روی زمین نشسته بود و مشغول خوردن صبحانه بود که مرغی به سمت او آمد. این زمانی بود که همه چیز آغاز شد. او به My Modern Met می‌گوید: «من او را ‏(مرغ) از منظر دیگری دیدم و به جنبه‌های متفاوتی توجه کردم. او اجتماعی، بامزه و کنجکاو بود. او خیلی انسان بود! در همان دوره به دنبال سوژه جدیدی برای عکاسی بودم. من مجموعه‌های پرتره زیادی داشتم و به این فکر می‌کردم که باید مسیر را تغییر دهم. پس چرا مرغ و خروس‌ها را به تصویر نمی‌کشیم؟»

تن ناپل با ذوق‌وشوق وارد پروژه شد و تا آنجا که می‌توانست درباره موضوعات جدیدش اطلاعات کسب کرد. این به معنای بازدید طولانی مدت از موزه طیور در بارنولد بود، جایی که او می‌توانست در قفس‌های آن‌ها قدم بزند و به نقاشی‌های قرن هفدهم نقاشان هلندی از مرغان نگاه کند. پس از مشاهده مرغ‌ها و خروس‌ها از نزدیک متوجه شد که چیز خاصی پیدا کرده است.

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x846-axaneh

ناپل:

«آنها پرهایی زیبا با تنوع رنگ و طرح‌های زیادی پوشیده‌اند. آن‌ها به‌عنوان مدل‌ها با ظرافت راه می‌روند، مانند رقصندگان باله با ظرافت می‌رقصند و مانند ژیمناست‌ها به‌صورت آکروباتیک حرکت می‌کنند. تماشای آن‌ها جشنی برای چشم‌ها بود.»

وقتی احساس آمادگی کرد، یک استودیوی عکس سیار در انبار یک پرورش دهنده که با او ارتباط برقرار کرده بود ایجاد کرد و کار را شروع کرد. آنچه بعد اتفاق افتاد جادو بود. کار با حیوانات زنده برای او چیز جدیدی بود و جرقه خلاقانه‌ای که برافروخته شد بود قابل لمس بود. او از اینکه این حیوانات برخلاف انسان‌ها سعی نمی‌کنند چیزی را جلوی دوربین پنهان کنند، هیجان‌زده بود. آن‌ها به سادگی در هر زمان، چه خوب و چه بد، خودشان هستند.

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x847-axaneh

الکس تن ناپل، عکاس هنرهای زیبا، با مجموعه جوجه‌ها، مرغ‌ها و خروس‌ها، پرتره‌های خیره‌ کننده‌ای به نمایش گذاشته و او امیدوار است که بینندگان هم جذابیت و شخصیت این حیوانات را ببینند.

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x848-axaneh

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x849-axaneh

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x849-axaneh

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x851-axaneh  FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x852-axaneh

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x854-axaneh

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x855-axaneh

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x856-axaneh

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x857-axaneh

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x858-axaneh

FineArtPhotographyofHensandRoostersbyAlextenNapel-3-768x860-axaneh

مطالب پیشنهادی