تیم فلش، عکاس حیوانات

تیم فلش عکاس برتانیایی متولد 16 آوریل 1958،  عکاس حیوانات است. او متخصص عکاسی از حیوانات در استودیو می باشد. فلش نقش عکس را در ایجاد رابطه احساسی بین انسان و حیوان کاوش می کند. آثار او گستره وسیعی از گونه های حیوانی را در بر می گیرد. تیم فلش با سبکی منحصر فرد سعی در آشنا کردن انسان با طبیعت دارد. او در آثارش پیچیدگی حیات وحش را در برابر چشم مخاطب قرار می دهد.

تیم فلش 4 حیطه کاری عمده دارد که سوژه های مختلفی را در بر می گیرد: اسبیان ‏(Equus) ‏(گونه ای از پستاندان تک سم شامل اسب، الاغ و گورخر) ‏(2008) در این مجموعه تمرکز بر روی اسب بوده است،  سگها خداها ‏(Dogs Gods) ‏(2010) در این مجموعه تیم فلش خانواده سگسانان را مورد توجه قرار داده است، بیش از انسان ‏(More Than Human) ‏(2012) در این مجموعه گونه های مختلفی از حیوانات عکاسی شده اند، گونه های در خطر انقراض ‏(Endangered) ‏(2017) این مجموعه از آثار تیم فلش مستند تاثیرگذاری است از گونه های در معرض انقراض.

نحوه کار:

استودیو تیم فلش در جنوب شرقی لندن قرار دارد. بیشتر عکس های او از حیوانات در شرایط شدیدا کنترل شده با کمک یک گروه بزرگ گرفته شده است. او گاهی از تکنیک های رایج در عکاسی پرتره انسانی استفاده می کند. برای کتاب در خطر انقراض که در سال 2017 منتشر شده است، او به عکاسی از بعضی گونه ها در زیستگاه طبیعی پرداخته است.

استودیو تیم فلش   تیم فلش

کتاب ها:

تیم فلش همچنین، 5 کتاب منتشر کرده است: در خطر انقراض ‏(Endangered)  2017، تکامل ‏(Evolution) 2013، بیش از انسان ‏(More Than Human) 2012، سگها خداها ‏(Dogs Gods) 2010، اسبیان ‏(Equus) 2008.

در خطر انقراض - اکتبر 2017

در خطر انقراض یک مستند تاثیرگذار از حیوانات کم نظیر و مواجه آنها با چالش های سخت برای بقا می باشد.تیم فلش امیدوار است کارهای او الهام بخش، چالش برانگیز و آگاهی بخش باشد و از این کتاب به عنوان سکوی جهت فعالیت های مثبت استفاده شود.

در خطر انقراض

تکامل – 2013

در تاریخ عکاسی دو روش برای عکاسی از حیوانات وجود دارد و عکاسان حیوانات به دو گروه تقسیم می شوند. دسته اول عکاسان حیات وحش هستند. این گروه در شرایط سخت در آفریقا، آلاسکا یا جنگل های انبوه، چندین ماه برای عکاسی از گونه های حیوانی تلاش می کنند، آنها با طبیعت یکی می شوند تا زندگی حیوانات در محیط زندگیشان را در معرض دید مردم قرار دهند. دسته دوم عکاسان حیوانات گروهی هستند که در عکس های خود رفتار و حرکات حیوانات دست آموز را به نمایش می گذارند. به عنوان مثال نشان دادن این که چگونه سگ دست آموز آنها به دنبال تکه چوب پرتاب شده می دود، و یا استفاده از حیوانات در عکاسی مد برای مثال پلنگی که لباسی خاصی به تن دارد یا ماری که دور گردن مدل پیچیده است. این نوع عکاسی می تواند گاهی ظالمانه باشد. اما تیم فلش در هیچ یک از این دو دسته نمی گنجد، در کارهای او احترام به حیوانات و طبیعت به وضوح دیده می شود.

بیش از انسان - 2012

پشت این کتاب و مجموعه عکس های آن یک پرسش وجود دارد: ما چگونه طبیعت را شکل می دهیم و طبیعت چگونه ما را شکل می دهد؟

تیم فلش با خارج کردن حیوانات از زیستگاه طبیعیشان و قرار دادن در یک استودیو ساده ‏(مینیمال) عکس هایی به سبک پرتره های انسانی گرفته است. هدف او روشن ساختن ارتباط بین انسان و غیر انسان ‏(حیوان) بوده است.

بیش از انسان

سگ ها خداها 2010

این کتاب داستان قدیمی ترین و با وفاترین دوست انسان است. این گونه از عصر یخبندان ‏(بیش از 15000 سال) عبور کرده تا همراه و دوست انسان باشد. این حیوان فوق العاده زندگی انسان را شادتر و لذت بخش تر کرده است.

سگ ها خداها

اسبیان – 2008

اسبیان: خانواده ای از حیوانات شامل الاغ، گورخر و اسب

هیچ حیوانی به اندازه اسب ذهن انسان را اسیر خود نکرده است. دیوار نگاره های غارها این موضوع را ثابت می کند. کتاب اسبیان ‏(Equus) حیوانی را به تصویر می کشدکه تاریخی کهن و در ارتباط با تاریخ بشر دارد. در این مجموعه از اسبهای نفیس عربی باغ سلطنتی امارات متحده عربی تا اسبهای ایسلندی در زیستگاه طبیعیشان وجود دارد.

اسبیان

تیم فلش عوض افتخاری انجمن عکاسان سلطنتی است. او همچنین در سال 2013، از دانشگاه هنر لندن، درجه دکترای افتخاری دریافت کرد. آثار او در National Geographic، Creative Review، The New York Times، The Guardian و The New Scientist منتشره شده است. وی در دانشگاه ها و موسسات مختلفی نیز سخنرانی کرده است. فلش در لندن همراه با همسر و پسرش زندگی می کند.

تعدادی از آثار این هنرمند:

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

تیم فلش

برای دیدن عکس های بیشتر به وب سایت و اینستاگرام تیم فلش مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی