معرفی عکاس

دیوید یارو عکاس، فعال محیط زیست و نویسنده هنرهای زیبا در انگلیس است. دیوید در سال 1966 در گلاسگو، اسکاتلند متولد شد.

ادامه مطلب...

یونی یوشیدا یک هنرمند ژاپنی متولد 1980 است که به طور پیوسته در کارهایش شکل‌ها و رنگ‌ها را تجربه می‌کند.

ادامه مطلب...

تلاش من بر این بود که روح واقعی و مرموز توده عام مردم اسپانیا را عکاسی کنم. طوری که همه شوق، عشق، شوخ طبعی، خشم و درد واقعی روح درون آنها را به نمایش گذارم.

ادامه مطلب...

هنری کارتیه برسون (به فرانسوی: Henri Cartier-Bresson) زاده ۲۲ آگوست ۱۹۰۸ در شانتلو، فرانسه - درگذشته ۳ آگوست ۲۰۰۴ 

ادامه مطلب...

کاوه گلستان فرزند ابراهیم گلستان از عکاسان پیشرو در حوزه عکاسی مطبوعاتی بود که پس از کشته شدنش در جنگ عراق، همچنان تاثیراتش در عکاسی خبری و مستند ایران مشاهده می‌شود.

ادامه مطلب...

"من وقتی در خیابان عکاسی می‌کنم سعی می‌کنم ذهنم را از انتظارات خالی کنم و اجازه بدهم همه چیز طبیعی باشد. چون وقتی به دنبال شکار چیزی بیرون می‌روم، دست خالی به خانه برمی‌گردم."

ادامه مطلب...

ویلیام وگمن (William Wegman) هنرمند آمریکایی، متولد 1943 است که بخاطر پرتره‌هایی که طی قریب سه دهه از سگش گرفته، مشهور است. از مهمترین ویژگی‌های عکس‌های وگمن ارجاعات طنزآمیز او به زندگی روزمره، مد، هنر، تاریخ، طراحی و تبلیغات است. او با همکاری سگ‌ها، موجوداتی که به طور قابل توجهی جزوی از زندگی شهری محسوب می‌شوند، سبک جدیدی از هنر بدن و اجرا را در پیش گرفته است.

ادامه مطلب...

نخستین عکاس جنگ زن و نیز اولین خارجی روزنامه‌نگاری که به او اجازه عکس‌برداری از خاک شوروی داده شد. او راه حضور حرفه‌ای بانوان را در عکاسی هموار کرد. مارگارت بروک وایت توانایی بی‌همانندی در روایت داستان‌های مهم در عکس‌های خود داشت. پس بی‌سبب نیست که او را یکی از عکاسان مهم قرن بیستم می‌دانند.

ادامه مطلب...

عباس عطار (متولد ۱۳۲۳) عکاس ایرانی، دانش‌آموخته رشته مطبوعات و ارتباطات از انگلستان. او در ۱۹۸۱ به مگنوم فوتوز (آژانس عکس مگنوم) پیوست و در ۱۹۸۵ عضو تمام وقت مگنوم شد.

ادامه مطلب...

تیم فلش عکاس برتانیایی متولد 16 آوریل 1958، عکاس حیوانات است. او متخصص عکاسی از حیوانات در استودیو می باشد. فلش نقش عکس را در ایجاد رابطه احساسی بین انسان و حیوان کاوش می کند. آثار او گستره وسعی از گونه های حیوانی را در بر می گیرد. تیم فلش با سبکی منحصر فرد سعی در آشنا کردن انسان با طبیعت دارد. او در آثارش پیچیدگی حیات وحش را در برابر چشم مخاطب قرار می دهد.

ادامه مطلب...

یوسف کارش یکی از 3 پــدر عکاسی پرتره در تاریخ جهان است. کسی که اعتقاد به مایه درونی افراد داشت و آن را کشف می‌کرد.

ادامه مطلب...

بعضی از عکاسان چیزهای عجیبی می بینند، یا بهتر بگویم، به چیزها به نحو عجیبی نگاه می کنند: نوجوانان مسلح در خیابان های نیویورک، خانم های شیک پوش که همزمان هر سه سیگار می کشند، حرکات یک نقاش ژاپنی یا مانکنی که لباس را عرضه می کند. همه این ها را ویلیام کلین می بیند.

ادامه مطلب...